Spotkanie po latach • Warszawa
Jeśli grałeś z nami zapraszamy do kontaktu poprzez formularz poniżej
Po latach znów możemy spotkać się razem,
powrócić do niezapomnianych chwil na boisku
i odświeżyć wspomnienia związane z Ligą 6.
W kwietniu 2027 roku organizujemy obchody 50-lecia naszej ligi
Nie może Cię zabraknąć
W kwietniu 1977 roku powstała Warszawska Liga Szóstek Piłkarskich. Dokładnie kiedy trudno określić ale wydaje się, że za dzień narodzin można uznać datę 21 kwietnia bo właśnie w tym dniu odbyło się zebranie organizacyjne w jednej z auli warszawskiej Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (dziś Szkoła Główna Handlowa). Pamiętam ten dzień, to była moja pierwsza wizyta na uczelni. Zgłosiło się ponad 120 zespołów a Andrzej Stępień, pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia był (jak pamiętam) przygotowany na 50 – 60 ekip. Propozycja z sali, w pierwszej chwili wyśmiewana, po wyjaśnieniu szczegółów okazała się prosta i genialna. Sala, przy aprobacie organizatora zdecydowała, że we wstępnej rundzie rozgrywanej systemem szwajcarskim zagrają wszyscy zgłoszeniu a następnie do dalszych eliminacji zakwalifikuje się 60 drużyn, które powalczą o awans do czterech lig po 12 zespołów. I tak to na początku maja 1977 roku się zaczęło. Za ponad rok minie 50 lat od tego wydarzenia. Postanowiliśmy wspólnie z Andrzejem Stępniem i Markiem Czernym doprowadzić do spotkania jubileuszowego. Zapraszam w imieniu Kolegów i własnym na spotkanie przygotowawcze w II połowie maja tego roku. Poinformujemy Was jaki mamy pomysł na ten jubileusz a pewnie wspólnie dojdziemy do nowych ustaleń, tak jak w 1977, kiedy człowiek z sali zaproponował „szwajcara”.
Jeśli posiadasz w swoich prywatnych zbiorach historyczne wyniki, wycinki z gazet lub zdjęcia, których tutaj brakuje – daj nam znać. Chętnie ocalimy je od zapomnienia.







📧 kontakt@liga6.pl
📞 784 999 731
Masz zdjęcia, wyniki lub wspomnienia z Ligi 6? Skontaktuj się z nami – chętnie dodamy je do archiwum.